alt

Faraon (1966) | cały film online za darmo | Gdzie obejrzeć?

rating6.8
69
Ocen
calendar1966
time2h 55m
Starożytny Egipt, XI w. p.n.e. Ramzes XIII. następca tronu, pragnie przeprowadzić reformy i poprawić los biednych podwładnych. Uważa, że należny rozpocząć wojnę z Asyrią, i dzięki wygranej wzbogacić kraj. Jego planom przeciwni są kapłani, którzy mają znaczący wpływ na politykę państwa. Posiadają oni olbrzymie bogactwa, ukryte w podziemnym labiryncie... Jednak ich najpotężniejszą bronią jest wiedza - dostępna jedynie wybranym. Ramzes podejmuje walkę z kapłanami, której celem jest przywrócenie pełni władzy faraonom.

Aktorzy

Actor Barbara Brylska

Barbara Brylska

Actor Kazimierz Opaliński

Kazimierz Opaliński

Actor Ewa Krzyżewska

Ewa Krzyżewska

Actor Mieczysław Voit

Mieczysław Voit

Actor Leonard Andrzejewski

Leonard Andrzejewski

Actor Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski

Actor Piotr Pawłowski

Piotr Pawłowski

Actor Emir Buczacki

Emir Buczacki

Obejrzyj także

Cały film Faraon 1966 z lektorem pl Za darmo

Jesteś fanem klasycznych dzieł polskiego kina? A może po prostu lubisz dobre filmy, które pozostawiają trwały ślad w pamięci? Jeśli tak, to z pewnością powinieneś obejrzeć "Faraona" z 1966 roku. Ten wspaniały dramat historyczny jest prawdziwą perełką rodzimej kinematografii, a teraz możesz go zobaczyć w całości za darmo na stronie efilmy-online.pl, z polskim lektorem!

To nie lada gratka dla miłośników ambitnych produkcji filmowych. "Faraon" to ekranizacja głośnej powieści Bolesława Prusa, która przenosi nas do starożytnego Egiptu za panowania XIX dynastii. Zachwycające scenografie, pieczołowicie odtworzone kostiumy i wiarygodne odwzorowanie tamtejszej rzeczywistości sprawiają, że film wciąga nas w ten odległy świat, a jednocześnie zaskakuje uniwersalnymi przesłaniami.

Dzięki platformie efilmy-online.pl, możesz przeżyć tę niezwykłą podróż w czasie zupełnie za darmo i bez ryzyka nielegalnego strumieniowania. Korzystając z legalnej usługi, masz gwarancję wysokiej jakości obrazu i braku irytujących reklam. Co więcej, możesz podziwiać ten film klasyk z wygodnego miejsca – w domu, w podróży, czy nawet w biurze podczas przerwy na lunch!

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby zapoznać się z arcydziełem polskiego kina. "Faraon" 1966 z lektorem to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika ambitnych i poruszających filmów. Wystarczy odwiedzić stronę efilmy-online.pl, aby rozpocząć tę niezapomnianą przygodę!

 • Obejrzyj klasyczny "Faraon" z 1966 roku w całości za darmo
 • Poznaj ekranizację głośnej powieści Bolesława Prusa
 • Przeżyj tę filmową podróż w czasie z polskim lektorem
 • Ciesz się wysoką jakością obrazu bez reklam na efilmy-online.pl

Faraon

Faraon 1966 Gdzie obejrzeć Za darmo

Zadajesz sobie pytanie, gdzie obejrzeć "Faraona" z 1966 roku zupełnie za darmo? Odpowiedź jest prosta – na stronie efilmy-online.pl! Ta niezawodna platforma VOD oferuje ci dostęp do szerokiej gamy filmowych klasyków i nowości, w tym do tego niezwykłego, polskiego dzieła.

Nie musisz już przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu nielegalnych źródeł czy irytujących się z powodu niskiej jakości nagrań. Efilmy-online.pl to legalna i bezpieczna droga do oglądania filmów online, bez ryzyka wirusów czy przerw na reklamy. Wystarczy kilka kliknięć, a już przenosisz się do starożytnego Egiptu u boku faraona Ramzesa XIII!

Docenisz nie tylko sam fakt oglądania tego arcydzieła za darmo, ale także nieskazitelną jakość obrazu i dźwięku. Każda scena nabiera głębi i realizmu, dzięki czemu w pełni poczujesz klimat tamtych odległych czasów. Warto zaznaczyć, że na efilmy-online.pl znajdziesz "Faraona" z polskim lektorem, co dodatkowo ułatwia odbiór tej historycznej opowieści.

Nie zwlekaj dłużej i sprawdź już teraz, gdzie możesz legalnie i za darmo obejrzeć ten polsko-egipski kultowy film. Efilmy-online.pl to numer jeden wśród stron z darmowymi filmami online. Ciesz się więc pełnią wrażeń, jakie daje "Faraon" w najwyższej jakości, dostępnej na wyciągnięcie ręki!

Faraon Za darmo Faraon po polsku online

Jesteś miłośnikiem polskiej klasyki filmowej? A może po prostu cenisz sobie dobre kino, które pobudza wyobraźnię i pozostawia trwały ślad w pamięci? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie musisz obejrzeć "Faraona" za darmo online w polskiej wersji językowej!

Ta kultowa produkcja z 1966 roku przenosi nas w odległe czasy starożytnego Egiptu, gdzie poznajemy losy faraona Ramzesa XIII. Nie jest to jednak jedynie kolejny historyczny obrazek. Reżyser Jerzy Kawalerowicz w mistrzowski sposób wplata w tę opowieść uniwersalne prawdy o ludzkiej naturze, władzy i poszukiwaniu sensu życia.

Dzięki platformie efilmy-online.pl możesz cieszyć się tym arcydziełem polskiego kina za darmo i w zaciszu własnego domu. Wystarczy zalogować się na stronę i już po chwili "Faraon" po polsku będzie czekać, gotowy do odtworzenia na Twoim ulubionym urządzeniu. Nie musisz więc obawiać się nielegalnych źródeł czy niskiej jakości obrazu i dźwięku.

Zapraszamy więc do niezwykłej filmowej przygody! "Faraon" za darmo i po polsku online to rzeczywiście gratka dla każdego kinomana. Przeżyj ten dramat historyczny niezrównanego mistrza Jerzego Kawalerowicza w doskonałym technicznym wykonaniu na efilmy-online.pl. Zagwarantowane wrażenia na najwyższym poziomie!

 • Obejrzyj "Faraona" za darmo w polskiej wersji językowej
 • Poznaj arcydzieło polskiego kina i uniwersalną opowieść o władzy
 • Ciesz się filmem online na efilmy-online.pl bez obaw o jakość
 • Odkryj niezapomnianą przygodę w odległych czasach starożytnego Egiptu

Faraon 1966 Streszczenie Filmu Dramat Historyczny

Faraon to klasyczny dramat historyczny, który przenosi nas do starożytnego Egiptu za czasów XIX dynastii. Film oparty jest na słynnej powieści Bolesława Prusa o tym samym tytule i opowiada historię młodego następcy tronu – Ramzesa XIII.

Przyszły faraon zostaje porwany jako dziecko i trafia pod opiekę kapłanów. Tam poznaje arkana wiedzy i tajemnice władzy. Po latach wraca na dwór, gdzie musi stawić czoła licznym przeciwnościom losu i dworskim intrygom.

W filmie nie brak też wątku miłosnego. Ramzes zakochuje się w pięknej Sary, Greczynie, jednak z powodu różnic społecznych i kulturowych ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę. Zmuszony okolicznościami, młody faraon musi wybrać między miłością a obowiązkami monarchy.

Oprócz losów głównego bohatera, w "Faraonie" poruszane są również takie uniwersalne tematy jak władza, poznanie tajników rządzenia, poszukiwanie sensu życia czy fundamentalne spory światopoglądowe. Wszystko to pokazane jest na tle barwnej, odtworzonej z ogromną starannością scenografii starożytnego Egiptu.

Faraon

Obsada Faraon 1966 Klasyk Kina Polskiego

Jednym z głównych atutów "Faraona" jest znakomita, gwiazdorska obsada. W rolę tytułowego władcy wcielił się Jerzy Żelnik, uchodźca z Powstania Warszawskiego, który później zrobił karierę na Zachodzie. U jego boku obsadzono sławną duńską aktorkę Yvette Mimieux jako Sarę.

Nie można też zapomnieć o doskonałej kreacji Wiesława Michnikowskiego, który sportretował Herdera - mentora Ramzesa. Film obsypany był zresztą nagrodami za role drugoplanowe, które zagrali m.in.: Leszek Herdegen jako naczelny budowniczy Dagon, Beata Tyszkiewicz jako Hebron czy Ewa Wisnierska jako Nitager.

Niezapomnianą rolę odegrał również Jerzy Nowak jako faworyci Ramzesa - Tutmozis. To właśnie ta postać w największym stopniu oddziałuje na decyzje młodego faraona, często wprowadzając zamęt i niestabilność na dworze. Nowak stworzył niezwykle złożony portret psychologiczny człowieka zhańbionego, ale i jednocześnie uwodzicielskiego.

Trudno wyobrazić sobie lepiej dobraną obsadę do tej kameralnej, a zarazem monumentalnej i przesyconej symboliką opowieści. Zarówno główne role, jak i większość drugoplanowych stworzyły prawdziwe ikony polskiego kina. Nie dziwi zatem fakt, że "Faraon" uchodzi za klasyk nie tylko ze względu na swój rozmach produkcyjny, ale także właśnie dzięki znakomitym kreacjom aktorskim.

Faraon 1966 z napisami pl Serial WFF Łódź

"Faraon" to nie tylko arcydzieło polskiego kina, ale też istotny kamień milowy w historii rodzimej kinematografii. Wyreżyserowany przez Jerzego Kawalerowicza, uważany jest za pierwszy polski film typu "widowisko" - ogromną, wieloobsadową produkcję, nakręconą z należytym rozmachem.

Paradoksalnie jednak, zanim trafił na duży ekran, początkowo powstawał jako serial zrealizowany dla Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Dopiero w późniejszym czasie, materiał został zmontowany w pełnometrażowy obraz kinowy. Dlatego też dziś "Faraon" można obejrzeć zarówno w tej kinowej wersji, jak i w formie dziewięcioodcinkowego serialu.

Nieważne, na którą opcję się zdecydujecie, bez wątpienia warto sięgnąć po "Faraona" z polskimi napisami. Pomimo upływu lat, dzieło to zachowało nie tylko transcendentny przekaz, ale także dziś pozostaje wzorem wysokich standardów technicznych. Bogata scenografia, dopracowane kostiumy i realistycznie odwzorowany klimat starożytnego Egiptu - wszystko to sprawia, że film ten hipnotyzuje widza, zanurzając go w odległej, a jednocześnie wciąż aktualnej opowieści.

Zarówno w formie kinowej, jak i serialu z Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, "Faraon" z pewnością zachwyci każdego miłośnika polskiej klasyki filmowej. Szczególnie zaś tych, którzy doceniają wielkie, przesiąknięte symboliką widowiska o ponadczasowym przesłaniu. Obejrzyjcie to dzieło sztuki filmowej polskiej w najwyższej jakości i z polskimi napisami. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

Klasyka polskiego kina w najlepszym wydaniu - obejrzyj "Faraona" online!

Szukasz sposobu, aby obejrzeć klasyczne arcydzieło polskiej kinematografii w najwyższej jakości? Chcesz poczuć klimat starożytnego Egiptu i przenieść się w odległe czasy, a jednocześnie nie martwić się o irytujące reklamy czy nielegalne źródła? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Na stronie efilmy-online.pl możesz obejrzeć "Faraona" z 1966 roku za darmo, z lektorem i napisami w języku polskim. To wyjątkowa okazja, aby w zaciszu własnego domu, cieszyć się tym dramatem historycznym wszechczasów. Nie zwlekaj, obejrzyj "Faraona" po polsku online i przeżyj tę niezwykłą przygodę!

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 69
Udostępnij serial
Tomasz Klewek

Tomasz Klewek

Witaj na moim portalu, gdzie świat filmu i seriali staje się pasją do dzielenia się z innymi. Jako założyciel, pragnę zapewnić Ci niezapomniane doznania związane z kinem i telewizją. Moje recenzje są jak drogowskazy w gąszczu produkcji, prowadząc Cię przez emocje, refleksje i przygody, które oferuje świat sztuki audiowizualnej. Tutaj znajdziesz nie tylko opowieści, ale też spojrzenia krytyczne i głębokie analizy. To więcej niż portal - to wspólnota, w której każdy głos ma wagę złota. Przyłącz się do naszej podróży przez ekranowe historie!

9 Komentarzy

avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Faraon można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Faraon Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Ms_Paulla

Faraon to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 55m, to angażują od początku do końca.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 6.8. Warto poświęcić czas na obejrzenie Faraon.
avatar

titek

Faraon pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.8.
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Faraon z oceną 6.8.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.8 nie przekonuje Cię do obejrzenia Faraon, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Faraon z oceną 6.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.